Progimnazijos renginiai 2013-2014

Gegužės mėnesį progimnazijoje vyko sveikatingumo programa „Sveikas obuolys – 2014“

Sveikas obuolys – 2014Sveikas obuolys – 2014
Sveikas obuolys – 2014Sveikas obuolys – 2014
Progimnazijoje jau devintus metus vyko sveikatingumo programa „Sveikas obuolys – 2014“. Programos tikslas – padėti mokiniams išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti rinktis sveiką gyvenimo būdą, suburti draugėn mokyklos bendruomenę.
Sveikatingumo programoje aktyviai dalyvavo 1-8 klasių mokiniai, vyko įvairūs renginiai. Vienas iš jų – projektas „Mes – gamtos dalis“. Antradieniais pradinių klasių mokiniai žygiavo pažintiniais Vilniaus apylinkių takais. Trečių klasių mokiniai dalyvavo akcijoje „Diktantas, virstantis gražiausiu laišku mamai ir tėčiui“. Tėveliams buvo išdalintos atmintinės „Pasirūpinti savo sveikata nieko nekainuoja.
Progimnazijos bendruomenei labai patiko edukacinis švietimo projektas mokykloje „Švarios rankos – mikrobams patrankos“, skirtas Pasaulinei švarių rankų dienai. Valgykloje buvo įrengta mikrobiologijos – parazitologijos laboratorija. Tikimasi, kad edukacinis projektas prisidėjo prie švaresnės ir saugesnės aplinkos mokykloje kūrimo ir patrauklia forma priminė vaikams seną tiesą – rankas plauti yra gyvybiškai svarbu.
5 klasių mokiniai aktyviai dalyvavo maisto šventėje „Sukurk vaivorykštę savo lėkštėje“. Jie gamino įvairiaspalves sveikas salotas progimnazijos valgykloje. Komandos buvo apdovanotos diplomais už higienos ir švaros palaikymą, produktų įvairovę, salotų pristatymą, išradingumą, estetiką ir skonį.
Ruošiantis vasaros atostogoms, 6 klasių mokiniai varžėsi proto mūšyje „Geros atostogos gamtoje – saugios atostogos“. I vietą laimėjo – 6a kl., II vietą – 6f kl., III vietą – 6c kl.
Reguliarus fizinis aktyvumas – vienas svarbiausių dalykų, stiprinančių sveikatą bei palaikančių fizinį pajėgumą. 5-6 kl. mokiniai įnirtingai kovėsi futbolo varžybose „Daukanto taurė 2014“. I vietą laimėjo – 5b, 6e kl., II vietą – 5a, 6f kl., III vietą – 5f, 6b kl.
Programos metu vyko estafečių varžybos „Augti, stiprėti ir sportuoti“, kuriose dalyvavo pirmų klasių mokiniai ir svečiai iš Vilniaus miesto darželių.
Kartu su Vilniaus visuomenės sveikatos biuro darbuotojais 5c ir 6b kl. mokiniai kūrė situacinius filmukus prieš patyčias „Draugiškas elgesys klasėje“.
Gegužės 31 d. pasaulis jau 25-ąjį kartą minėjo Pasaulinę dieną be tabako. Progimnazijoje vyko akcija „Gėlė vietoj cigaretės“, buvo dalijamos visuomenės sveikatos biuro skrajutės. 1c ir 3b klasės mokiniams už aktyvų dalyvavimą įvairiuose sveikatos ir sporto renginiuose buvo padovanotos knygutės „Vaikų draugė saulutė“. 5d klasė laimėjo ir mokyklos pereinamąjį prizą „Sveikuoliai šaunuoliai 2014“.

***

Progimnazijoje vyks renginys „Švarios rankos – mikrobams patrankos“

Švarios rankos – mikrobams patrankosGegužės 5 d. 11.05 – 11.25 val. (per ilgąją pertrauką) mokyklos valgykloje bus vykdomas edukacinis renginys pavadinimu „Švarios rankos – mikrobams patrankos“. Projekto iniciatoriai: UAB „Pontem“ ir Nacionalinės sveikatos priežiūros laboratorijos.

Renginio tikslas –skleisti informaciją apie rankų plovimo svarbą, skatinti labiau rūpintis rankų higiena, atkreipti mokinių dėmesį į rankų švarą ir būtinybę jas plauti.

Renginio metu vaizdinėmis priemonėmis bus pademonstruota tik per mikroskopą matomas pasaulis, kaip atrodo mikrobais ir bakterijomis užkrėsti nešvarūs paviršiai. Bus atliekamas tyrimas, kurio metu nuo moksleivių rankų odos bus imami mėginiai. Gautų rezultatų pagrindu siekiama skleisti informaciją apie rankų plovimo svarbą ir skatinti moksleivius labiau rūpintis rankų higiena. Renginys yra nacionaliniu mastu vykdomo projekto dalis, panašūs renginiai vyks ir kitose šalies mokyklose.

***

4 d klasės projektas „Pliušinių žaislų zoologijos sodas – Toy Zoo“

Vasario – kovo mėn. 4 d klasės mokiniai vykdė tarpdalykinį projektą „Pliušinių žaislų zoologijos sodas – Toy Zoo“. Projektas sukurtas pagal iTEC 5-ojo etapo scenarijų „Skaitmeninių produktų kūrėjai“ (žr. pristatymą). Naudodamiesi kompiuteriais, mobiliaisiais telefonais (fotoaparatais, kameromis) mokiniai kūrė pristatymus apie gyvūnus, rengė informacines lenteles, rinko žaislus ir mokyklos koridoriuje įrengė pliušinių žaislų zoologijos sodą. Norėdami pritraukti kuo daugiau lankytojų nufilmavo reportažą apie zoologijos sodą. Reportažui scenarijų kūrė visi kartu bendradarbiaudami. Projekto akimirkos>>

***

Socialinių mokslų savaitė

Kovo 10–14 d. progimnazijoje vyko socialinių mokslų savaitė „Gal Lietuva maža, bet ji Tėvynė, man ji pirma ir paskutinė...“ Socialinių mokslų savaitės renginiuose dalyvavo 4–8 klasių mokiniai.
Socialinių mokslų savaitės metu vyko įvairūs renginiai: pamokos – diskusijos, edukaciniai užsiėmimai netradicinėse erdvėse, integruotos istorijos–pasaulio pažinimo pamokos, olimpiados, viktorinos, parodos.

***

Lietuvių kalbos savaitė

Kovo 3–7 dienomis progimnazijoje vyko lietuvių kalbos savaitė, skirta Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti. Savaitės renginiuose dalyvavo nemažai mokinių. Šiais metais ypač aktyvūs buvo penktokai ir šeštokai. Kiekvieną savaitės dieną vyko įvairūs renginiai – olimpiados, viktorinos, konkursai, organizuojamos parodos.

 

***

Renginiams „Vasaris – sveikatingumo mėnuo 2014" pasibaigus

Vasario mėnesį progimnazijoje vyko renginiai, skirti akcijai „Vasaris – sveikatingumo mėnuo 2014": viktorinos, sporto varžybos, plakatų konkursas, lankstinukų kūrimas, proto mūšis.
Šių renginių tikslas: ugdyti mokinių sveikos gyvensenos įpročius bei kurti sveiką ir saugią aplinką, skatinti norą judėti, propaguoti sveiką gyvenimo būdą. Projekte dalyvavo progimnazijos 1-8 klasių mokiniai ir mokytojai.

***

Respublikinis pradinių klasių mokinių konkursas „Skambanti eglutė“

Jau trečius metus mūsų mokykloje vykdomas pradinių klasių mokinių kūrybinių darbų konkursas kalėdine tematika. Šiemet konkurse „Skambanti eglutė“ dalyvavo 15 šalies mokyklų: 32 mokytojai su savo mokiniais pristatė 78 darbus.

Vertinimo komisijai, kurią sudarė direktoriaus pavaduotoja S.Likienė, technologijų mokytoja A.Petravičienė ir muzikos mokytoja K.Juzėnienė, iš darbų gausos išrinko originaliausias, skambesį skleidžiančias bei kruopščiausiai pagamintas eglutes.

Komisija nutarė skirti 3 prizines vietas bei 9 nominacijas:

1 vieta – mokytojos Vilmos Cechanavicienės auklėtiniai (Kėdainių r., Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazija). Eglutę pažiūrėti>>>

2 vieta – mokytojos Kristinos Mitkevičienės auklėtiniai (Vilniaus Balsių pagrindinė mokykla). Eglutę pažiūrėti>>>

3 vieta – mokytojos Kristinos Mitkevičienės auklėtiniai (Vilniaus Balsių pagrindinė mokykla). Eglutę pažiūrėti>>>

Muzikaliausia eglutė – mokytojos Živilės Manculevičienės auklėtiniai (Vilniaus Šv Juozapo mokykla). Eglutę pažiūrėti>>>

Nuoširdžiausia eglutė – mokytojos Valdos Jegorovienės auklėtiniai (Šilalės raj. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazija). Eglutę pažiūrėti>>>

Žiemiškiausia eglutė – mokytojos Olgos Turevičienės auklėtiniai (Naujamiesčio vidurinė mokykla). Eglutę pažiūrėti>>>

Gražiausio skambesio eglutė – mokytojos Loretos Šileikienės auklėtiniai (Vilniaus Simono Daukanto progimnazija). Eglutę pažiūrėti>>>

Originaliausia eglutė – mokytojos Aurelija Bubulytės – Jurgelevičienės auklėtiniai (Vilniaus Balsių pagrindinė mokykla). Eglutę pažiūrėti>>>

Paprasta, bet neprasta eglutė – mokytojos Rasitos Petrulevičienės auklėtiniai (Eitminiškių vidurinė mokykla, Ažulaukės skyrius). Eglutę pažiūrėti>>>

Šilčiausia eglutė – mokytojos Beatričės Markovskytės auklėtiniai (Vilniaus Barboros Radvilaitės pagrindinė mokykla). Eglutę pažiūrėti>>>

Kruopščiausia eglutė – mokytojos Vitalijos Kikutienės auklėtiniai (Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinė mokykla). Eglutę pažiūrėti>>>

Liaudies balso eglutė (ją išrinko visi pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojai) – mok. Reginos Markauskienės auklėtiniai (Vilniaus Naujininkų mokykla). Eglutę pažiūrėti>>>

Ir kitais metais tikimės sulaukti kūrybingų darbelių!

***

Susitikimas su rašytoju Vytautu Račicku

Jau tapo tradicija, kad kasmet mokyklos bibliotekininkių kvietimu su trečiokais susitinka vaikų rašytojas Vytautas Račickas. Mokiniai mielai skaito jo knygas, rašytojo vardas jiems yra žinomas ir iš 3 klasės lietuvių kalbos vadovėlio „Pupa“.
Gruodžio 3 d. progimnazijos aktų salėje trečių klasių mokiniams rašytojas Vytautas Račickas pasakojo apie savo kūrybinį kelią, skaitė ištraukas iš knygų „Lietuviška kepurė“ ir „Šokoladas iki pirmadienio“, mielai atsakinėjo į mokinių klausimus, dalijo autografus. Trečiokai labai džiaugėsi galėdami pabendrauti su rašytoju. Renginį vedė 3c klasės mokytoja Laima Hofšteterienė.

***

Tarptautinė Tolerancijos diena su TOLERANCIJOS GĖLIŲ žiedais!

1995 m. UNESCO lapkričio 16-ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet, nuo 2003 metų, inicijuoja šios dienos minėjimą Lietuvoje, nuo seno garsėjančioje kaip tolerantiška valstybė. Tačiau ir anksčiau, ir dabar susiduriama su netolerancijos pavyzdžiais prieš kitataučius, kitokį socialinį statusą ar mąstymą turinčius žmones. Netolerancijos pavyzdžių yra ir vertinant istorinę praeitį bei istorines asmenybes. Todėl Tarptautinės Tolerancijos dienos minėjimas yra Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos įgyvendindamos „Švietimo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmogiškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos“ dalis.

Gėlė – visuomet kelia teigiamas emocijas. Gėlės dovanojamos mylimam žmogui, įteikiamos sveikinant įvairiomis progomis, pagerbiant kieno nors atminimą ar įteikiamos susitaikymo ženklan. Gėlė dovanojama ne tik draugui ar mylimam žmogui, bet ir tam, kurio galbūt nemėgsti, kuris yra kitoks, bet tu jį toleruoji – priimi tokį, koks jis yra. Žodis „tolerancija“ ir yra pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia. Visuomenėje gyvena skirtingi žmonės, todėl labai svarbu gebėti toleruoti kitą ir sugyventi. Gėlė gali būti simbolis, sujungiantis skirtingus žmones.

2013 m. lapkričio 11-15 dienomis Vilniaus Simono Daukanto progimnazijoje vyko etikos pamokos, skirtos išsiaiškinti bei prisiminti žodžio TOLERANCIJA reikšmę, aanalizuoti tolerancijos ir netolerancijos pavyzdžius mokykloje, visuomenėje ir kt. Per dailės ir technologijų pamokas mokiniai piešė, siuvo, gamino gėles iš įvairių medžiagų ir lapkričio 15 d. jomis papuošė mokyklos fojė, kabinetų duris ir kitas erdves. Mokinių darbus kviečiame peržiūrėti čia >>

***

Tiesinių lygčių su vienu kintamuoju sprendimo turnyras

2013 m. lapkričio 20 dieną 13.30 val. progimnazijoje vyks Vilniaus miesto 8-ų klasių mokinių konkursas „Tiesinių lygčių su vienu kintamuoju sprendimo turnyras“. Į turnyrą užsiregistravo 24-ių Vilniaus miesto mokyklų aštuntokai.

Turnyrą organizuoja matematikos mokytojos Aliona Barkauskienė ir Rita Raižienė.

***

Progimnazijos gimtadienis

Progimnazijos gimtadienis 2013 m. spalio 25 d. dieną Vilniaus Simono Daukanto progimnazija šventė 20-ties metų gimtadienį.

Šią dieną puikią nuotaiką palaikė tokie renginiai:

 • Pamoka, skirta Simono Daukanto 220 gimimo metinėms paminėti.
 • „Protų mūšis“.
 • Gimtadienio pyrago valgymas kartu su klasės auklėtoju.
 • 2-4 klasių mokiniai Naugarduko gatvės vairuotojus ir praeivius stebino šokdami visuotinį šokį „Flashmob“.
 • 12 valandą progimnazijos aktų salėje vyko šventinis koncertas. Renginį puikiai vedė mokytoja Rita Raižienė, 8a klasės mokinys Danas ir 1 b klasės mokinė Liepa. Jo metu pasirodė progimnazijos mokiniai, staigmeną pateikė pradinių klasių mokytojos.

 

Progimnazijos gimtadienis Šventiniame mokyklos jubiliejaus minėjime dalyvavo ir mokyklą sveikino garbingi svečiai:
Dainius Numgaudis, pirmasis mokyklos direktorius, Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris
Jolanta Knyvienė, antroji mokyklos direktorė, Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos direktorė
dr. Loreta Žadeikaitė, Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vedėja
Miroslavas Monkevičius, Vilniaus miesto tarybos sekretorius
Gintaras Alfonsas Petronis, Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius
Daug kitų mokyklos bičiulių bei socialinių partnerių
Lietuvos edukologijos universitetas pasveikino progimnaziją kamerinio ansamblio „MeLody Duo“ pasirodymu.

***

Ketvirtokų viktorina „Ką žinau apie Simoną Daukantą“

Spalio 23 d. progimnazijos bibliotekoje vyko ketvirtokų viktorina „Ką žinau apie Simoną Daukantą“, skirta Simono Daukanto 220-ies ir progimnazijos 20-ies metų jubiliejams.

Klausimai viktorinai buvo parengti iš Ryčio Daukanto knygos „Simonas Daukantas – vargo pelė“. Viktorinos tikslas – skatinti mokinius skaityti knygas, domėtis Lietuvos istorija ir Simonu Daukantu, kurio vardu pavadinta mūsų progimnazija.

Viktorinos metu puikias žinias apie Simoną Daukantą parodė visų ketvirtų klasių mokiniai: įdomiai pristatė savo komandą, atsakė į klausimus.

Džiugu, kad mokiniai domisi Lietuvos istorija. Dėkojame ketvirtų klasių mokytojoms: Daivai Slabadienei, Rimutei Žalienei, Ingai Šepetienei, Jolantai Valasinavičienei, padėjusioms mokiniams pasiruošti viktorinai.

***

Bendrauk, judėk, tobulėk!

2013 metų spalio 18 dieną Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos sporto salėje vyko Vilniaus miesto trečių klasių mokinių tarpmokyklinės kvadrato varžybos. Dalyvavo Simono Daukanto progimnazijos, Antano Vienuolio pagrindinės ir Naujamiesčio vidurinės mokyklų komandos.

Pirmąją vietą laimėjo A. Vienuolio pagrindinės mokyklos komanda
Antrąją vietą laimėjo S. Daukanto progimnazijos komanda
Trečiąją vietą laimėjo Naujamiesčio vidurinės mokyklos komanda

***

2013 m. rugsėjo mėn. 27 d. Simono Daukanto progimnazijoje 5-ąjį kartą vyko sporto šventė „Daukantinis ruduo 2013‘‘ skirta Pasaulinei širdies dienai.

Sporto šventės tikslas: formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius, skatinti bendradarbiavimą mokykloje, fiziškai ir psichologiškai kurti sveikatingumo atmosferą mokyklos bendruomenėje.
1-2 klasių komandos varžėsi trijose estafetėse, 3-8 klasių komandos varžėsi keturiose rungtyse.
Komandoms užėmusioms I, II, III vietas buvo įteikti diplomai.

Sveikiname nugalėtojus!!!
I vieta – 1c, 2d, 3b, 4d, 5d, 6a, 7c, 8e
II vieta – 1d, 2a, 3c, 4c, 5a, 6f, 7e, 8d
III vieta – 1a, 1b, 2b, c, 2e, 3a, 3d, 4a, 4b, 5f, 6b, 7d, 8b.

Sportas padeda atsipalaiduoti, stiprina sveikatą, ugdo ištvermę.

***

DĖMESIO!
Progimnazijos bendruomene,
kviečiame Jus š. m. rugsėjo 27 d. (penktadienį)
į sporto šventę „Daukantinis ruduo – 2013“

Šventės dienotvarkė:
9:25 val. – 1-2 klasės
10:20 val. – 3-4 klasės
11:25 val. – 5-6 klasės
13:15 val. – 7-8 klasės

Šventė vyks progimnazijos stadione

DALYVIAI:

Šventėje dalyvauja 1 - 8 klasių mokiniai:
1 – 2 klasės sudaro 8 narių komandą (4 mergaitės, 4 berniukai);
3 – 8 klasės sudaro 10 narių komandą (5 mergaitės, 5 beniukai).

TAISYKLĖS:

 1. Mokinius į varžybas atveda mokytojas, turintis pamoką arba klasės
 2. Kiekviena komanda privalo išsirinkti kapitoną, kuris bus atsakingas už savo komandą
 3. Komandos nariai vilki sportinę aprangą ir dėvi sportinę avalynę.

APDOVANOJIMAI:

Komandoms užėmusioms I, II, III vietas bus įteikiami diplomai.

Laukiame mamyčių ir tėvelių palaikymo komandų!

Į šventę Jus kviečia:
Progimnazijos administracija
Mokytojai, klasių auklėtojai
Sveikatos priežiūros specialistė,
Socialinės pedagogės

Versija neįgaliems   A+   A-Trečiadienis 25 Geg 2022


Vilniaus Simono Daukanto progimnazija

Naujienlaiškio prenumerata

2019 m.
Nacionalinis mokinių pasiekimų patikrinimas

2 klasės ataskaita

4 klasės ataskaita

6 klasės ataskaita

8 klasės ataskaita

1 klasės
 1. 8.30–9.05 val.
 2. 10 min. pertrauka
 3. 9.15–9.50 val.
 4. 30 min. pertrauka
 5. 10.20–10.55 val.
 6. 10 min. pertrauka
 7. 11.05–11.40 val.
 8. 10 min. pertrauka
 9. 11.50–12.25 val.
2–8 klasės
 1. 8.30–9.15 val.
 2. 10 min. pertrauka
 3. 9.25–10.10 val.
 4. 10 min. pertrauka
 5. 10.20–11.05 val.
 6. 20 min. pertrauka
 7. 11.25–12.10 val.
 8. 20 min. pertrauka
 9. 12.30–13.15 val.
 10. 10 min. pertrauka
 11. 13.25–14.10 val.
 12. 10 min. pertrauka
 13. 14.20–15.05 val.

 

1–8 kl. mokosi įprastu būdu mokykloje.


lyderiu_laikas_logo
IT logo
Draugiškas internetas Bebro konkursas
Vilniaus miesto savivaldybė
Naudojamės TAMO
Darni mokykla